Viața de după moarte. Arissiel

DESCRIERE
Nu-mi vine sa cred, SUNT MORT! Ce se va intampla cu mine acum? Sunt invadat de o angoasa si de un sentiment de nesiguranta, teribile. Eram convins ca dupa moarte nu exista decat neant, ca totul se sfarseste. M-am inselat. Chiar daca doctorul si politistii sunt de acord cu faptul ca sunt mort, eu ma simt inca foarte viu. Am vazut cu Mona un film in care un barbat ucis intr-un accident plutea deasupra corpului sau, exact lucrul care s-a petrecut cu mine adineaori. Ea chiar a crezut ca asa se intampla dupa moarte, iar eu am simtit o placere rautacioasa in a o tachina, spunandu-i ca e doar o scorneala de cinema. Daca m-ar vedea acum, ar fi extrem de mandra ca a avut dreptate. Plutesc, ma simt mult mai usor decat m-am simtit vreodata. Este uimitor pentru ca atunci cand eram viu nu am avut niciodata impresia ca sunt greu... - Lise Bourbeau














RECENZII