Nu mă mai tem

DESCRIERE
Schimbați-vă vechea percepție de a conștientiza lucrurile și, astfel, veți descoperi că tot ceea ce atingem cu Iubire se transformă-n Iubire! (GABRIELA ĐUKANOVIĆ)
Cartea, în sine, este un mesaj de o mare însemnătate care ne transmite că Viața fără Iubire nu are sens, iar realizarea conștientizării realității interioare, adică starea sufletului, depinde de activitatea ce îl face pe om să devină o ființă care retrăiește Iubirea și trăiește pentru Iubire. În cele din urmă pentru Gabriela Đukanović, întreaga viață este o datorie interioară față de extinderea libertății și a iubirii în viața concretă, o modalitate esențială a omului de a se deschide spre experiența existenței autentice. (SONJA TOMOVIĆ-ŠUNDIĆ)
Nu mă mai tem este menită să combată delincvența și agresiunea din lumea în care trăim, pentru a ne dărui atât nouă, cât și copiilor noștri libertatea de a nu ne mai teme pentru propria siguranță, de a trăi mâine într-o lume mai bună, plină de Iubire și armonie și de a ne ajuta să ne eliberăm de prejudecăți. Și, cum nimeni, niciodată, n-a reușit și nici nu va reuși să realizeze ceva de unul singur, tot așa, nimeni și nimic nu funcționează separat. Individualitatea este doar o iluzie, noi suntem un ÎNTREG, iar cu toții suntem Unul! (GABRIELA ĐUKANOVIĆ)







RECENZII